Dlaczego nogi puchną?

Puchnięcie nóg, wywołane obrzękiem pojawia się z reguły na wysokości kostek.  Występujące objawy, nie powinny być bagatelizowane, ponieważ mogą dotyczyć poważnych dolegliwości.  Jakie są przyczyny puchnięcia nóg oraz sposoby ich diagnozowania?  

Jakie mogą być przyczyny powstawania obrzęków?  

Podłoża obrzęków nóg, mogą dotyczyć infekcji toczącej się w organizmie, szczególnie przy wystąpieniu wysokiej temperatury, która sprzyja odwodnieniu.  W okresie ciąży lub miesiączki, można także zaobserwować zwiększone dolegliwości, za sprawą podwyższonych hormonów w organizmie. Puchnące nogi, mogą mieć również swoje podłoże w poważnych chorobach, takich jak:  

Diagnoza i leczenie obrzęków 

Nawracające lub znacznie się utrzymujące obrzęki, powinny być skonsultowane z lekarzem. Odpowiednie leczenie, pomoże wykluczyć czynniki sprzyjające toczącym się w organizmie chorobom. Lekarz zleca na ogół szereg badań, opierających się na badaniu krwi i moczu, EKG serca (aby wykluczyć zaburzenia krążenia) lub w przypadku zakrzepicy USG Doppler.

Warto trzymać się również rutynowych działań, aby zapobiegać ciężkim, napuchniętym nogom, gdy nie mają swojego podłoża chorobowego. Przydatne będzie utrzymywanie diety ubogiej w sól oraz moczenie nóg, które z pewnością przyniesie znaczną ulgę.