Depilacja nóg-jak uniknąć podrażnień?

Każda kobieta marzy o pięknych, gładkich nogach, bez widocznych podrażnień. Czerwone krostki są częstą przyczyną niekomfortowych odczuć, jak pieczenie, czy swędzenie. Jak można poradzić sobie z występowaniem podrażnień po goleniu? Zapraszamy do salonu depilacji laserowej we Wrocławiu w celu usunięcia niechcianych podrażnień: Depilacja Laserowa Wrocław: Trwałe Usuwanie Owłosienia (depilacjalaserowa-wroclaw.pl)

Odpowiednie przygotowanie skóry 

Przygotowanie skóry do depilacji, to połowa sukcesu. Lepiej nawilżona skóra, której włoski są odpowiednio zmiękczone dzięki otwarciu ich łusek, będzie mniej skora do podrażnień wynikających z samej depilacji. Przygotowanie skóry, warto rozpocząć od wzięcia kąpieli oraz wykonania peelingu nóg, który dodatkowo usunie martwy naskórek.  

Golenie nóg maszynką 

Podrażnienia skóry podczas depilacji, wynikają najczęściej podczas golenia nóg maszynką. Jest to zdecydowanie najszybsza i najczęściej wybierana metoda depilacji. Niestety golenie „na sucho” lub zużytą, tępą już maszynką, nie jest sprzymierzeńcem skóry. Pojawiać mogą się krostki, ale także, może dojść do zapalenia mieszków włosowych na nogach.  Unikając podrażnień, warto wybrać maszynkę z większą ilością ostrzy, oraz mieć na uwadze kosmetyki wspomagające depilację. Na rynku dostępne są kremy, żele oraz pianki do golenia, które również można zastąpić zwykłą odżywką do włosów.  

Depilator lub plastry z woskiem 

Depilator lub plastry depilujące kojarzą się przede wszystkim, ze zwiększonym bólem podczas usuwania włosków. Metody te, charakteryzują się wyrywaniem włosów z nóg w całości wraz z cebulkami sprawiając, że można cieszyć się gładkimi nogami dłużej niż w przypadku maszynki. Podrażnienia związane z tą metodą depilacji, mogą objawiać się wrastaniem włosków oraz podrażnień delikatnej skóry. Ulgę związaną z podrażnieniami mogą przynieść zimne okłady lub nawilżenie skóry nóg. 

Kremy depilujące  

Kremy depilujące cieszą się swoją popularnością, ponieważ są bardzo łatwe i szybkie w wykonaniu. Po nałożeniu kremu należy tylko odczekać wskazany czas, aby włoski zostały usunięte. Podrażnienia wiążą się przede wszystkim z bardzo silnym składem kremów depilujących, który może znacznie wpływać na skórę. Zauważone lub sprawiające dyskomfort podrażnienia należy nawilżać. Przed zastosowaniem kremu depilującego. z pewnością dobrze jest zwrócić uwagę na skład, który może wywoływać reakcję alergiczne.  

 

Podrażnienia to powszechny problem kobiet podczas depilacji. Odpowiednio przygotowana skóra, oraz pielęgnacja po depilacji z pewnością pomoże zniwelować ich wystąpienie i złagodzić nieprzyjemne objawy.