Zadbane nogi na wiosnę

Wiosna to idealny moment, aby zadbać o kondycję nóg. Wraz ze wzrostem temperatur, chętniej odsłaniamy zakryte w zimne miesiące części ciała, chowając do szafy ciepłe ubrania. Wiosna to także dobry czas do przygotowania nóg do nadchodzącego, słonecznego lata. Jak zadbać o nogi wiosną? 

Popraw kondycję nóg na wiosnę

Dłuższe i bardziej słoneczne dni, zachęcają do aktywności fizycznej. Spacer, jogging i ćwiczenia wzmacniające znacząco wpłyną na wygląd nóg, które się wysmuklą, a skóra stanie się zdecydowanie gładsza. Sport sprzyja także poprawie krążenia oraz pomaga w walce z występującym cellulitem. W połączeniu z odpowiednią dietą, która pomoże w pozbyciu się nagromadzonej wody w organizmie przez zimę i mniejsze spożywanie płynów, nogi będą zdecydowanie w lepszej kondycji. 

Pielęgnacja nóg 

Skóra po zimie wymaga zazwyczaj nawilżenia, ponieważ niskie temperatur znacząco wpływają na jej stan, przesuszając lub podrażniając. Pomocne mogą okazać się naturalne oleje, w tym nierafinowany olej kokosowy, jak także dostępne balsamy nawilżające. Dodatkowo ukrwieniu kończyn i pobudzeniu skóry po zimie, pomóc mogą wykonywane 1-2 razy w tygodniu peelingi, które można wykonać samodzielnie. Jak wykonać peeling nóg, pisaliśmy w artykule: https://www.nogi.pl/domowe-spa-peelingowanie-skory-nog/ 

Depilacja nóg 

Odpowiednia depilacja nóg to klucz do zdrowo wyglądających nóg, bez problemu podrażnień i występowania tzw. truskawkowych nóg. Podrażnienia podczas depilacji, występują najczęściej podczas golenia nóg maszynką, dlatego też ważne jest, aby odpowiednio przygotować skórę do depilacji. Nie powinno używać się także maszynek z tępym ostrzem. Pomocne jest także stosowanie odpowiednich kremów do depilacji i odpowiednie nawilżenie nóg zaraz po niej. Pozbycie się niechcianego owłosienia, można wykonać także innymi sposobami, takimi jak depilacja laserowa nóg, która usuwa włosy na stałe, czy użycie depilatora, plastrów z woskiem lub kremów depilujących.