Spuchnięte nogi – jak temu zaradzić? Kilka praktycznych porad

Siedzący tryb życia i rosnące temperatury mogą sprawić, że Twoje nogi poczują się spuchnięte, zmęczone i ciężkie. To też może się nasilać zwłaszcza teraz, gdy przy telepracy więcej czasu spędzamy w domu, nie ćwicząc. Aby uniknąć spuchniętych nóg i związanego z tym dyskomfortu, należy wykonać następujące czynności.

Wstawaj co godzinę

Staraj się ruszać kiedy tylko możesz, wiemy, że w środku dnia roboczego często zapominamy o ruchu, ale warto spróbować wyrobić sobie nawyk wstawania przynajmniej raz na godzinę, ruszania się i rozciągania. Spróbuj zrobić krótki spacer i jednocześnie poruszać rękami i nogami. Aby mieć pewność, że nie zapomnisz, możesz ustawić alarm w telefonie komórkowym, który będzie dzwonił co godzinę, aby Ci przypomnieć.

Dbaj o nawodnienie organizmu

Dobre krążenie wymaga dobrego nawodnienia, więc upewnij się, że pijesz wystarczającą ilość płynów w ciągu dnia, najlepiej wodę, a nigdy alkohol lub inne napoje, takie jak napoje słodzone, które mogą mieć odwrotny skutek i spowodować zatrzymanie płynów. Unikaj też soli, gdyż spowoduje ona zatrzymanie płynów.

Uprawiaj sport

Sport prowadzi do tego, że organizm jest pobudzony, zwiększa się tętno i lepiej płynie krew. Dlatego warto zainteresować się jakimkolwiek sportem. Oczywiście powodów, dla których warto ćwiczyć jest znacznie więcej – https://www.niewierze.pl/dlaczego-powinnas-zaczac-cwiczyc-juz-dzisiaj-twoje-cialo-wysyla-sygnaly-ostrzegawcze/.

Nie krzyżuj nóg

Dobra postawa jest niezbędna i w tym sensie, jeśli skrzyżujesz nogi podczas siedzenia, będziesz wywierać nacisk na pewne części, które uniemożliwią optymalne krążenie krwi i mogą ostatecznie pomóc nogom puchnąć.

Odpoczywaj z nogami w górze

Kiedy tylko możesz, a zwłaszcza pod koniec dnia, staraj się podnieść nogi, na przykład jeśli leżysz na kanapie, użyj poduszki, aby je podnieść, pomoże to złagodzić obrzęk nóg. Na koniec możesz zakończyć dzień biorąc zimny prysznic i masując nogi, na przykład rękawicą z końskiego włosia.