Sposoby na opuchnięte nogi 

Opuchnięte nogi to częsty problem – zwłaszcza latem. Nie musimy bowiem cały dzień przebywać w pozycji stojącej, aby na nogach pojawiły się nieprzyjemne obrzęki. Przygotowane zestawienie domowych sposobów na opuchnięte nogi, gwarantują uczucie ulgi. Jeżeli jednak problem nawraca, konieczna jest konsultacja z lekarzem. 

Opuchnięte nogi – jak sobie z nimi poradzić? 

Uciążliwe uczucie ciężkich nóg to powszechny problem. Występują z wielu powodów, w tym chorób, ale również z przeciążenia czy wysokich temperatur. Warto pomóc sobie, gdy obrzęki wystąpią, naturalnymi i zarazem domowymi sposobami. 

Podstawą nawodnienie 

Opuchlizna nóg może być jednym z pierwszych symptomów odwodnienia lub nagromadzenia się w organizmie toksyn. Chcąc poprawić kondycję kończyn i zarazem uniknąć zatrzymywania się wody w organizmie, warto zadbać o odpowiednie nawodnienie. Przez cały dzień, dorosła osoba powinna spożyć minimum dwa litry wody. 

Wygodna pozycja 

Po powrocie z pracy pojawia się obrzęk nóg? Odpocznij przez pół godziny, leżąc z uniesionymi stopami i łydkami. Sposób pozwala na odpływ nagromadzonej długim przebywaniem w jednej pozycji krwi i limfy z nóg. Wykorzystaj pod nogi zrolowany koc lub poduszkę. 

Zimny masaż 

Masaż pozwoli na poprawę krążenia w nogach. Wykonać go można np. zawiniętymi w ręcznik kostkami lodu, bądź wcześniej schłodzonym masażerem. Wykonywać go należy zawsze w kierunku od kostek w górę, okrężnymi ruchami. 

Często występujący obrzęk nóg, nie powinien być bagatelizowany. Wskazywać może bowiem na niektóre choroby, w tym układu sercowo-naczyniowego lub nerek. Uciążliwe puchnięcie nóg jest podstawą do konsultacji lekarskiej.