Sposoby na jędrne uda i pośladki

Zgrabne nogi – uda i pośladki to marzenie każdej kobiety. Jednak jest to obszar ciała w którym u większości kobiet gromadzi się nadprogramowa tkanka tłuszczowa. Oprócz zwiększenia obwodów dochodzi również do pojawienia się nieestetycznego cellulitu. Często również mimo diety i ćwiczeń odchudzających, dochodzi do wyszczuplenia nóg jednak jędrność skóry pozostawia wiele do życzenia. Jak ujędrnić uda? Jakie zabiegi na pośladki wybrać?

Jak ujędrnić uda i pośladki?

Okolica nóg oraz pośladków to uporczywe części ciała ze względu na odkładającą się tkankę tłuszczową, pojawiający się cellulit oraz wiotkość skóry głównie okolicy wewnętrznej ud, nad kolanami oraz pośladków. Bez odpowiedniej diety i aktywności fizycznej ciężko jednocześnie wyszczuplić uda i pośladki oraz ujędrnić skórę.

Dlatego z pomocą przychodzą zabiegi medycyny estetycznej i kosmetologiczne, które wspomagają proces wyszczuplania i ujędrniają skórę. Jednymi z najczęściej wybieranych przez klientów gabinetów estetycznych zabiegi na pośladki i uda muszą zawierać takie cechy jak: bezpieczeństwo, bezinwazyjność, bezbolesność i szybkie efekty pozabiegowe. Warto jednak pamiętać, że zabiegi mają na celu wspomóc odchudzanie oparte o zdrowe odżywianie, zbilansowaną dietę i aktywność fizyczną.

Jakie zabiegi ujędrniające uda i pośladki wybrać?

Do najskuteczniejszych zabiegów ujędrniających i modelujących sylwetkę należą:

  • Icoone – zabieg modelujący, redukujący cellulit i wyszczuplający ciało. Polega na masażu endermologicznym – próżniowym mającym na celu pobudzić krążenie krwi i limfy, rozbić tkankę tłuszczową, zredukować cellulit i ujędrnić skórę. Seria zabiegów pozwala wyszczuplić uda i ujędrnić pośladki.
  • Fala uderzeniowa – zabieg z wykorzystaniem akustycznej fali uderzeniowej ma za zadanie rozbić komórki tłuszczowe, usprawnić przepływ krwi i limfy, pobudzić metabolizm, zredukować cellulit.
  • Karboksyterapia – wstrzykiwanie medycznego dwutlenku węgla w obszar objęty nadmiarem tkanki tłuszczowej lub wiotkością skóry. Zabieg aktywuje komórki tłuszczowe przez co dochodzi do ich rozpadu, usprawnia przepływ krwi, w wyniku iniekcji dochodzi do produkcji kolagenu i elastyny przez co zwiększa się ujędrnienie skóry.

Zabiegi warto dostosowywać do oczekiwanych efektów, z uwzględnieniem wskazań i przeciwwskazań. Dlatego też przed zakupem pakietu modelującego sylwetkę warto poradzić się kosmetologa jakie zabiegi będą najodpowiedniejsze w danym przypadku. W RosaMed Clinic oferujemy bezpłatne konsultacje kosmetologiczne w każdy poniedziałek i piątek po wcześniejszym umówieniu się.

Artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z RosaMed Clinic.