Kremy antycellulitowe

Wiele kobiet boryka się z problemem cellulitu. Polega on na nieprawidłowym rozmieszczeniu komórek tkanki tłuszczowej podskórnej. Efektem są nierówności widoczne na powierzchni skóry. Aby zmniejszyć nieestetyczną „pomarańczową skórkę”, należy pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Najważniejsze jest kompleksowe działanie. Odpowiednia dieta, ruch, masaż i pielęgnacja pomogą Ci pozbyć się cellulitu!

Jak działa krem na cellulit?

Głównym zadaniem produktów kosmetycznych przeznaczonych do walki z cellulitem jest wygładzenie skóry i zmniejszenie widocznych nierówności. Substancje zawarte w dobrym kremie antycellulitowym pobudzają krążenie limfy i krwi w tkance podskórnej, dodatkowo potęgując działanie masażu. Dzięki temu rozbijają grudki komórek tłuszczowych. Najlepsze efekty przynosi regularne stosowanie kremów wraz z dopasowaniem diety i aktywności fizycznej do potrzeb kalorycznych organizmu. 

Czym charakteryzują się najlepsze kremy na cellulit?

Szukasz produktów przeznaczonych do pielęgnacji skóry z typowymi objawami cellulitu? Krem należy do zdecydowanych faworytów w tej dziedzinie. Jednak warto zauważyć, że oferta kosmetyków jest dość mocno rozbudowana. W sklepach znajdziesz także olejki, żele, serum, sole i peelingi antycellulitowe. Warto posiłkować się nimi podczas kuracji. W ten sposób przyspieszysz i wzmocnisz efekty stosowania kremu.

Dobry krem antycellulitowy charakteryzuje się dużym udziałem naturalnych składników. Wtedy mogą po niego sięgnąć osoby o wrażliwej skórze, np. kobiety w ciąży i karmiące. Do substancji wykazujących dużą skuteczność w walce z cellulitem należą:

  •     kofeina,
  •     maca,
  •     algi morskie,
  •     arnika,
  •     olej migdałowy.

Działają wygładzająco na skórę, poprawiają jej jędrność i gładkość. Rozbijają skupienia komórek tłuszczowych, wpływając na redukcję ilości tłuszczu podskórnego.

Jak stosować kosmetyki antycellulitowe?

Kosmetyki warto stosować regularnie. Aplikowanie kremów antycellulitowych od czasu do czasu to zdecydowanie za mało, by móc wygrać walkę o gładką skórę. Przed aplikacją kosmetyków na cellulit warto wykonać peeling skóry na pośladkach, udach i brzuchu. Dzięki temu warstwa martwych komórek naskórka zostanie usunięta. Substancje czynne zawarte w produktach antycellulitowych będą lepiej wnikać w tkanki. To sprawi, że efekty kuracji pojawią się szybciej i będą bardziej spektakularne. Najlepiej będzie, gdy wyrobisz sobie nawyk codziennego wmasowywania kremu w skórę. 

Warto przy tym pamiętać, że kremy powinny być aplikowane na czystą i suchą skórę. Na stosowanie kremów antycellulitowych najlepiej wykorzystać moment tuż po wieczornym lub porannym prysznicu, gdy pory skóry są otwarte. Podczas aplikacji warto stosować mocny ucisk – idealnie jest połączyć nakładanie preparatu z intensywnym masażem. Takie działanie poprawi mikrokrążenie i sprawi, że kosmetyk lepiej się wchłonie w głębsze warstwy skóry. 

Antycellulit w praktyce – kiedy pojawią się efekty kuracji?

Kiedy można spodziewać się pierwszych efektów kuracji na cellulit? Kosmetyki w połączeniu ze zmianami trybu życia powodują widoczne spłycenie „skórki pomarańczowej” już po 2 tygodniach stosowania. Czas potrzebny do osiągnięcia wymarzonych efektów w głównej mierze zależy od stopnia zaawansowania zmian, skuteczności diety i doboru ćwiczeń. 

Pielęgnacja skóry z cellulitem ma na celu rozbicie podskórnej tkanki tłuszczowej w celu jej wyrównania. Efektem połączenia diety, aktywności fizycznej i kosmetyków antycellulitowych jest wyraźne zmniejszenie nierówności widocznych na skórze.