Skorzystaj z dofinansowania na profesjonalny sprzęt rehabilitacyjny dla osób niepełnosprawnych. Dokonaj zakupu już dziś

Osoby przewlekle chore oraz niepełnosprawne mają określone potrzeby. Aby wspomóc je na co dzień produkowane są odpowiednie sprzęty rehabilitacyjne. Są to między innymi schodołazy, łóżka rehabilitacyjne, łóżka wanny, materace przeciwodleżynowe czy łóżka rehabilitacyjne obrotowe. Dzięki zaawansowaniu technologicznemu tego typu sprzęt może być stosowany zarówno w specjalistycznych placówkach jak i w domach prywatnych. Dziś opowiemy wam więcej o obrotowych łóżkach rehabilitacyjnych przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych i przewlekle chorych. Czym charakteryzuje się tego typu sprzęt i jak można uzyskać na niego dofinansowanie z PFRON?

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • dlaczego warto zakupić dla osoby chorej i niepełnosprawnej obrotowe łóżko rehabilitacyjne
  • w jaki sposób można otrzymać dofinansowanie zakupu łóżka rehabilitacyjnego obrotowego lub wózka inwalidzkiego

Łóżko rehabilitacyjne obrotowe to jeden z wielu sprzętów, które wydatnie pomagają osobom niepełnosprawnym i przewlekle chorym w łatwiejszym codziennym egzystowaniu. Dzięki temu nowoczesnemu sprzętowi osoba niepełnosprawna o różnym stopniu niepełnosprawności lub chora może czuć się o wiele lepiej, a także w mieć pomoc w praktycznych czynnościach. Ponadto jest to także realne wsparcie dla opiekunów osób niepełnosprawnych.

dofinansowanie pfron łóżko z funkcją fotela

Łóżko rehabilitacyjne obrotowe – charakterystyka łóżka rehabilitacyjnego

Łóżko rehabilitacyjne obrotowe to profesjonalny sprzęt rehabilitacyjny przeznaczony dla osób niepełnosprawnych oraz przewlekle chorych, w tym dziecka niepełnosprawnego. Dzięki zaawansowaniu technicznemu łóżko to w znacznym stopniu poprawia egzystencję osoby niepełnosprawnej. Dzięki zdalnemu sterowaniu zarówno opiekun osoby niepełnosprawnej jak i sama osoba niepełnosprawna ma szansę samodzielnie sterować łóżkiem. Dodatkowo łóżko rehabilitacyjno-obrotowe posiada szereg przydatnych funkcji. Może to być między innymi zamiana łóżka na fotel czy możliwość podnoszenia materaca – zarówno jego górnej jak i dolnej części. Dzięki temu przy możliwości podniesienia dolnej części materaca nogi pacjenta są nieco w górze, co znacznie poprawia krążenie, szczególnie osobom przewlekle leżącym. Podnoszenie górnej części materaca eliminuje konieczność układania poduszek pod plecami pacjenta by leżał on w pozycji półleżącej lub siedzącej. Dzięki zdalnemu sterowaniu sam pacjent może sobie te kwestie regulować. Design łóżka jest tak wykonany, aby jak najlepiej komponowało się w ogólny wygląd w pokoju, dzięki czemu doskonale wtapia się we wnętrze prywatnego domu lub mieszkania.

Dofinansowanie na łóżko rehabilitacyjne obrotowe – jak uzyskać?

Warto wiedzieć, że w naszym kraju możemy ubiegać się o dofinansowanie na łóżko rehabilitacyjne obrotowe w ramach dofinansowania z PFRON. Kwota dofinansowania do zakupu sprzętu rehabilitacyjnego, w tym dofinansowanie do łóżka z funkcją fotela może wynosić nawet do 90% wartości produktu, jednak nie może przekroczyć 15 średnich pensji krajowych. Dodatkowo warunkiem uzyskania dofinansowania jest także niekorzystna sytuacja materialna. W momencie złożenia wniosku do PFRON należy przedstawić informację o wysokości dochodów osoby niepełnosprawnej do 3 miesięcy wstecz.

Warto postarać się o dofinansowanie do łózka obrotowego rehabilitacyjnego, ponieważ koszt łóżka rehabilitacyjnego obrotowego może wynieść od 12000 zł lub więcej, w zależności od zaawansowania modelu jaki jest potrzebny osobie niepełnosprawnej do egzystencji. Warto pamiętać też, że planując wystąpienia o dofinansowanie PFRON do łóżka z funkcją pionizacji możemy uzyskać dofinansowanie na przebudowy budowlane w miejscu zamieszkania osoby niepełnosprawnej, więc znacznie ułatwić jej codzienną egzystencję i warunki lokalowe.