Modelowanie nóg za pomocą medycyny estetycznej – jakie zabiegi?

Kształt nóg zależny jest przede wszystkim od naszych uwarunkowań genetycznych. Dodatkowo wpływa na nie tryb życia, jaki prowadzimy na co dzień oraz posiadana waga. Medycyna estetyczna to stale rozwijająca się dziedzina, która proponuję szereg rozwiązań, pozwalających na modelowanie nóg. Jakie są zabiegi modelujące nogi? 

Zabiegi modelujące nogi 

Idealny kształt nóg, jak również łydek można uzyskać przez skorzystaniu z dedykowanych zabiegów. Często sprzyjają one także łagodzeniu dolegliwości, związanych z gromadzeniem się wody w organizmie – w tym obrzęków nóg. Najskuteczniejsze, a zarazem najpopularniejsze zabiegi modelujące nogi to: 

  • Endermologia LPG – opierająca się na stymulacji skóry i tkanki podskórnej. Przez pobudzenie procesu lipolizy przynosi efekty w postaci szczupłych, wymodelowanych nóg. Ponadto pomaga zniwelować uczucie ciężkości nóg i powstające obrzęki.  Jeden z niewielu zabiegów, które wykonywać mogą kobiety w ciąży. 
  • Liposukcja – Jeden z najpopularniejszych zabiegów, stosowanych w redukcji tkanki tłuszczowej. Opiera się na odsysaniu tkanki tłuszczowej, pozwalając wymodelować sylwetkę. 
  • Botoks – Rozwiązanie, które sprawdzi się m.in. przy problemie masywnych, rozbudowanych mięśni łydek. Za pomocą toksyny botulinowej, którą podaję się w kilku miejscach, mięśnie się relaksują i stają się mniej napięte . 

Wybór zabiegu, który dedykowany jest nogom i ich kondycji powinien zostać  przede wszystkim skonsultowany ze specjalistą prowadzącym. Na podstawie wywiadu dobrany zostanie odpowiedni rodzaj zabiegu, który opierał się będzie na aktualnej kondycji i zdrowiu.