5 sprawdzonych sposobów na zdrowe i lekkie nogi

Kończyny dolne, nie mają lekko, ponieważ dźwigają całe ciało, a w dodatku są głównym środkiem naszej lokomocji. Zmęczone przez noszenie niewygodnych butów, wysokie temperatury lub pracę w pozycji stojącej, mogą stać się ociężałe i napuchnięte. Jak poradzić sobie z uczuciem ciężkich, zmęczonych nóg? Poznaj 5 sposobów, które pozwolą cieszyć się zdrowymi i lekkimi nogami! 

Sposoby na zdrowe i lekkie nogi 

Odpowiednie zadbanie o kondycję naszych nóg, pozwala cieszyć się ich większą sprawnością i lekkością. Ponadto, gdy odpowiednio się o nie zatroszczymy, zniknąć mogą nieprzyjemne dolegliwości i schorzenia z nich wynikające. 

  1. Dobierz odpowiednie obuwie – szpilki, chociaż wyglądają na nogach oszałamiająco i dodają pewności siebie, nie są odpowiednim rozwiązaniem na co dzień. Ograniczając aktywność mięśni łydek i utrudniając prawidłowy przepływ krwi, mogą być powodem wystąpienia żylaków lub pojawiającej się opuchlizny. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie wybór do codziennych stylizacji wygodnych butów z płaską podeszwą. 
  2. Aktywność fizyczna – bardzo ważna podczas zachowania zdrowia całego organizmu, w tym również nóg. Poprawia bowiem krążenie, zapobiega zastojom żylnym, a nawet, łagodzi obrzęki. 
  3. Dieta – ograniczenie soli w posiłkach, może mieć zbawienny wpływ na kondycję nóg. Nadmiar soli w diecie znacząco przyczynia się gromadzeniu się wody w organizmie i pojawiającym się obrzękom. Gdy czujesz, że nogi są opuchnięte i ciężkie, oraz może to być spowodowane zatrzymaniem się wody w organizmie, skup się na piciu większej ilości płynów, szczególnie wody. 
  4. Zapobiegaj przez ucisk – tendencja do powstawania żylaków oraz widocznej opuchlizny, może zostać zminimalizowana poprzez noszenie specjalistycznych wyrobów uciskowych. Na rynku dostępne są różnego rodzaju podkolanówki, pończochy, rajstopy, które pozwolą zminimalizować uczucie ciężkości i ograniczają powstawanie żylaków. 
  5. Pielęgnacja – zmęczone, opuchnięte, ciężkie nogi potrzebują czasami chwili relaksu. Do przygotowanej kąpieli użyć można soli morskiej lub niektórych ziół. Obrzęki na nogach, zmniejszyć można także masażem nóg, który poprawi krążenie krwi.